İstanbul Offroad Kulübü tarafından Kenan Çarpışantürk anısına organize edilen İSOFF Challenge serisinin üçüncü ve son yarışı, 28 Kasım Pazar günü Çiftalan parkurunda gerçekleştirildi.

15 ekibin katıldığı ve eleme usülü koşulan yarışta, finiş bayrağını 13 ekip gördü. Can-Am Maverick X3 ile yarışan Ali Çetin-Faruk Arat ikilisi sıralama turlarında takla atıp yarış dışı kalırken, Toyota Hilux ile yarışan Bener Baş-Yavuz Türkmen ekibi de yarı finalde takla atıp yarışı terk etmek zorunda kaldı.

İSOFF tarafından yeni hazırlanan parkur, uzun dik rampalar ve kanallarla kesilen zıplamaların yanı sıra, birbirlerini geçmelerine olanak tanıyacak geniş virajlar ve uzun düzlükler içeriyordu. Yeni parkur sporcuları zorlarken, hızı saatte 100 km/h’i bulan lodos ise izleyicilere zor anlar yaşattı.

Yarış genel olarak Can-Am ile yarışan Abdullah Turgut-Polat Emsen ve Diren Üykü-Caner Çapar ekiplerinin mücadelesi ile geçti. DeToro ile yarışan Burak Ayvaz-Semih Noyan ekibi, kupayı kazanmayı garantilemek için araçlarını fazla zorlamadan temkinli bir yarış çıkardılar. Kenan Çarpışantürk anısına adlandırılan bu yarışta, aramızdan ayrılan İSOFF üyemizin iki oğlu, Arif ve Salih Çarpışantürk de start aldılar. Tek kadın yarışçımız babası ile yarışan Çağla Karaduman oldu. Genç yarışçılardan Yağız Birinci ise aracında yaşadığı teknik sorunlarla boğuştu ve istediği sonuca ulaşamadı.

3 eleme olarak koşulan yarışta tüm ekipler sıralama turlarında aldıkları derecelere göre start düzlüğünde konuşlanıp yeşil ışığın yanmasının ardından aynı anda start aldılar. İlk etap 5 tur olarak koşuldu. Bu turda damalı bayrağı Diren Üykü-Caner Çapar görürken, onları Abdullah Turgut-Polat Emsen takip etti.

10 tur olarak koşulan Yarı final turunda bu kez Abdullah Turgut-Polat Emsen en iyi zamanı yaptı. İkinci en iyi zaman Diren Üykü-Caner Çapar’ın oldu. 8 tur olarak koşulan Final yarışında da bu sıralama değişmedi ve Abdullah Turgut-Polat Emsen ve Diren Üykü-Caner Çapar ekipleri birer saniye ara ile damalı bayrağı gördüler. Yarış sonunda Abdullah Turgut-Polat Emsen birinci olurken, ikinciliği Diren Üykü-Caner Çapar ve üçüncülüğü de Burak Ayvaz-Semih Noyan ekibi elde etti.

3 yarıştan oluşan 2021 İSOFF Kenan Çarpışantürk Challenge birincisi ise Burak Ayvaz-Semih Noyan ekibi oldu.

GENEL KLASMAN

 1. Abdullah Turgut – Polat Emsen
 2. Diren Üykü – Caner Çapar
 3. Burak Ayvaz – Semih Noyan

Sınıf 4

 1. Burak Ayvaz – Semih Noyan
 2. Tarık Gökbay – Selçuk Dayangaç
 3. Aziz Görkan – Göksel Günaydın

Sınıf 3

 1. Yusuf Öztürk – Adem Yavuz
 2. Bener Baş – Yavuz Türkmen

Sınıf 2

 1. Bülent Karaduman – Çağla Karaduman

Sınıf 1

 1. Salih Çarpışantürk – Mehmet Yıldırım
 2. Berk İşeri – Hayri Tonoğlu

SSV

 1. Abdullah Turgut – Polat Emsen
 2. Diren Üykü – Caner Çapar
 3. Yağız Birinci – Mert Ünal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir